Przeskocz do treści

Rozliczanie księgowości w swojej firmie

Rady dla osób zakładających firmy

Prawo polskie nie jest łatwe, tak samo jak odnalezienie się w w dużej liczbie praw dotyczących rozliczania firmy, które trzeba wykonywać, jeśli zdecydujemy się na otwarcie swojej jednoosobowej działalności. Robienie tego osobiście, bez żadnego doświadczenia jest czymś szalenie skomplikowanym, a jeśli mowa o księgowości to polskie urzędy najczęściej nie są skore do wybaczania. W przypadku niepoprawnego rozliczenia i braku sprostowania w przewidzianym na to czasie, na przedsiębiorcę najczęściej nakładana jest kara finansowa, a może być ona bardzo duża. Warto więc zdecydować się na zewnętrzną księgowość Wola. Oczywiście, nie będzie to jedyne dostępne rozwiązanie. Można także zatrudnić księgową do swojej firmy, będzie to jednak rozwiązanie bardzo obciążające firmę i z początku działania drogie. W startowym okresie działania działalności zwykle nie generuje się znaczących ilości dokumentów do zaksięgowania, w związku z czym zatrudniona na umowę o pracę księgowa będzie obciążającym kosztem. Oczywiście, można także samemu rozliczać dokumenty księgowe, jednak nawet jeśli posiada się niezbędną wiedzę, będzie to zadanie zabierające dużo czasu i zmuszające do obserwowania nowych zmian w prawie.

Poznaj lepiej księgowość zewnętrzną

Wybierając zewnętrzną księgowość jesteśmy pewni, że wszystko będzie wykonywane przez profesjonalistów w określonych terminach. Oczywiście, księgowość wola
nadal będziemy musieli opłacać wszystkie dokumenty samodzielnie i pilnować terminów opłat na podatek i na ubezpieczenia. Wszystko zostanie wyliczone wyliczone i jedynym obowiązkiem będzie wykonać przelew. Księgowość Wola zyskuje obowiązek korespondencji z US i ZUS w najróżniejszych sprawach. Zostają oni naszymi reprezentantami. Ponadto, w przypadku złego rozliczenia to księgowy ponosi za nie odpowiedzialność i pokrywa ewentualne kary z OC. Warto również powiedzieć o coraz popularniejszym rozwiązaniu, którym jest księgowość on-line. Koszty są podobne, dokumenty wrzuca się do systemu i na ich podstawie przypisani księgowi wykonują rozliczenia. Oczywiście, kontakt nie jest tak dobry, jak gdy wybierze się zewnętrzną księgowość Wola. Zdecydowanie łatwiej będzie podjechać do firmy księgowej lub zadzwonić w przypadku jakichś wątpliwości, niż pisać na zaprogramowanym do tego czacie lub wiadomości e-mail.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 − three =